Menu
Staff Directory

 

 Administrative Staff
   
Click on the staff name to send an email
 
 
Name Title
Adrianne Jones
Administrative Director
Eric Kahler
Supervisor of Career & Technical Education
Matt Edwards
Vice-Principal
Steve Curran
Business Manager
Randy Rogers Supervisor of Building & Grounds
Joann F. McCarthy Technology Coordinator

 

 Instructional & Support Staff
   
Click on the staff name to send an email
 
 
Name Title
Allen, David Protective Services
Allen, Jessica Marketing & Advertising/Hospitality & Lodging
Allen, Michelle Cosmetology
Amy, Gene
Cafeteria Aide
Amy, George Custodian
Appleget, Tracy Lead Cafeteria Worker
Arias, Juan Carlos Custodian
Austin, Jessica
Para-Educator
Baker, Gary Custodian
Basile, Christine
Cafeteria Aide
Baylog, Robin Receptionist/Secretary to Vice Principal
Bilotta, Michael Custodian/Maintenance Worker
Border, Carla Health & Physical Education
Brearman, Danielle Tech Tykes Early Learning Assistant Group Supervisor
Buczak, Jamie Learning Support Teacher
Caffrey, Linda Adult Day Care Aide
Camden, Dolores
Payroll & Benefits Specialist
Cohen, Kathleen Adult Day Care Coordinator
Collins, Gerald Maintenance Technician
Couch, Christine Para-Educator
Crivellaro, Amy
Para-Educator
Cronce, Doreen Adult Day Care Assistant (PM)
Crouse, Jackie Adult Community & Industrial Education Secretary
Day, Susan Cooperative Education Coordinator
DeBellis, Charles Building Construction Technology            
DeMasi, Barbara Lead Cafeteria Worker
Feilbach, Chad
Welding Technology
Frinzi, Richard Para-Educator
Haney, Tina Tech Tykes Early Learning Center Coordinator
Hart, Alysse Para-Educator
Heidman, John Security Officer
Heiser, Kathryn Learning Support Teacher
Hershey, Heather
Tech Tykes Early Learning Center Assistant Group Supervisor
Hodge, Mike Custodian
Hopkins, Ivan Automotive Technology
Hughes, Jarrett
Para-Educator
Iasiello, Brian Masonry            
Illick, Michael
Automotive Technology
Issa, Eileen Para-Educator
Kerbaugh, Donald
Building Property Maintenance
Killeen, Shane Culinary Arts
Knecht, Christa Learning Support Teacher
Kray, Joseph Computer & Network Technician
Kruczek, Toni Math Remediation
Lindblad, Dorothy Occupational Child Care
Loureiro, Michael
 Machine Tool Technology
Mahl, Randy Para-Educator
McGaughran, Denise Health Related Technology
Miller, Carrie
Cosmetology
Morin, Michael CAD/Engineering Graphics
Nebzydoski, Wendy Health & Physical Education
Pulli, Kevin Heating, Ventilation, Refrigeration & Plumbing
Rider, Kenneth Jr. Electronics
Rose, David Para-Educator/Behavior Remediation Facilitator
Rosenblum, Jonathan Counselor – Student Services
Rumore, Cindy CTE Supervisor Secretary
Russ, Jennifer Coordinator – Student Services
Saylor, Donna Administrative Assistant
Schafer, Patty Adult Day Care Assistant (AM)
Schlofer, Frank Automotive Collision and Refinishing Technology
Schooley, David Para-Educator
Sliker, Courtney
Para-Educator
Squires, Tina
Cafeteria Aide
Stemrich, Joseph Sr Electrical Construction Technology           
Swanton, Hillary School Nurse
Thomas, Richard Computer Networking
Tierney, Judy Student Services Secretary
Veres, Joe
Para-Educator
Warner, Diane Assistant Business Manager
Zarate, Deborah Para-Educator